Jesteś tutaj:

Międzynarodowy Dzień Książki

pobraneMiędzynarodowy Dzień Książki dla dzieci jest obchodzony od 1967 roku, zawsze drugiego dnia kwietnia-w rocznicę urodzin wielkiego duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. My obchodziliśmy je dzień później 3 kwietnia. Święto powstało, aby promować dobrą literaturę i ilustrację dziecięcą. Co roku gospodarzem dnia książki dla dzieci jest inny kraj. W tym roku zaszczytu tego doznały Zjednoczone Emiraty Arabskie. Kraj - gospodarz ma za zadanie zaprojektować plakat z mottem i rozpropagować go na całym świecie. Dzieci z naszego przedszkola miały okazję ten plakat oglądać. Brały też udział w szeregu zabaw i zajęć związanych z najsłynniejszymi postaciami z bajek, spacerowały z Czerwonym Kapturkiem, przebierały groch z Kopciuszkiem, tańczyły z brzydkim kaczątkiem, jadły pierniki z Jasiem i Małgosią, łowiły złote rybki spełniające życzenia. Dzień upłynął nam pod hasłem "Książki to nasi najlepsi przyjaciele. Nie wyśmiewają lecz nauczą wiele."

 

20150410 112004 20150410 112853 20150410 114429