Jesteś tutaj:

WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO W WAŁYCZU - 23 MAJA 2014

DSC02083Tego dnia przedszkolaki powitały u siebie niezwykłego gościa, którego początkowo wzięły za strażaka, gdyż przybył ubrany w czerwoną kurtkę ratowniczą. Pan Marek Paradowski poinformował dzieci, że jest ratownikiem medycznym i opowiedział na czym polega jego ciężka praca. Pokazał dzieciom w jaki sposób wykonuje się prawidłowo opatrunek na skaleczeniu, obtarciu, oparzeniu oraz stłuczeniu lub złamaniu. Dzieci brały czynny udział w pokazach.

Punktem kulminacyjnym spotkania okazała się "sztuczna krew", którą pan ratownik naznaczył dzieci, aby pokazać im jak należy obchodzić się z raną. Maluchy były zachwycone wizytą, gdyż pan ratownik okazał się przesympatycznym człowiekiem i wspaniałym mówcą.

DSC02078 DSC02075 DSC02080 DSC02083