Jesteś tutaj:

Atrakcje w Wałyczu

DSC01556W związku z zaplanowaną na miesiąc marzec tematyką dotyczą zawodów dzieciaki z Wałycza miały bardzo dużo atrakcji. 4 marca przedszkolaki wybrały się do pobliskiego sklepu spożywczego w celu zapoznania się z pracą sprzedawcy. Pani bardzo wyczerpująco opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała im jak działa kasa fiskalna i do czego jest potrzebna. Dzieci opowiedziały co możemy kupić w sklepie spożywczym oraz zaprezentowały jak należy zachowywać się w sklepie, jakich słów używać, aby być miło obsłużonym. Na koniec dzieci symbolicznie zakupiły lizaczki, zapłaciły za nie, odebrały resztę oraz wzięły paragon. Po podziękowaniu za zakupy pożegnały się z panią ekspedientką i bogatsze o nowe doświadczenia wróciły do przedszkola.

6 marca zaś uczestniczyły w zabawie kulinarnej „Mali kucharze”, aby poznać pracę kucharza. Tego dnia przyniosły do przedszkola fartuszki, deseczki oraz ugotowane warzywa w celu wykonania sałatki jarzynowej. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy dotyczącej pracy kucharza oraz od losowania i nazywania przyborów znajdujących się w kuchni. Dzieci świetnie sobie poradziły z odgadywaniem i mogły przystąpić do kulinarnej zabawy. Miały okazję pokroić ugotowane ziemniaczki, marchewkę, jajka oraz dosypać do nich kukurydzę oraz groszek. Wspólnie wymieszały wszystko z majonezem i przystąpiły do degustacji pysznego i zdrowego dania.

Dzieci miały również okazję zapoznać się z pracą doktora. Zaproszona przez nas do przedszkola pani doktor jest chirurgiem. Opowiedziała dzieciom czym zajmuje się ten specjalista i wymieniła innych. Zapoznała ich z pracą doktora, z czynnościami jakie wykonuje na co dzień oraz jakich używa sprzętów i narzędzi. Dzieci miały okazję dowiedzieć się o metodach udzielania pierwszej pomocy oraz miały okazję wcielić się w rolę doktora podczas zabawy pt. „Operacja”. Ubrane w lekarskie kitle wykonywały na sobie „zabiegi chirurgiczne”. Zabawa była przednia mimo, iż pani doktor zaznaczyła wyraźnie, że praca lekarza jest bardzo trudnym zawodem.

Przedszkole odwiedziła również pani fryzjerka, która zapoznała dzieci z czynnościami jakie wykonuje w salonie. Pokazała jak prawidłowo myć włosy, rozczesać je, wysuszyć oraz nakręcić loki. Dzieci mogły samodzielnie wysuszyć włosy i zakręcić je na manekinie. Pani fryzjerka każdemu dziecku wykonała piękne fryzury: dziewczynki wychodziły z przedszkola w misternie upiętych kokach i kłosach, a chłopcy mieli na głowach tzw. irokezy.

DSC01500 DSC01503 DSC01517 DSC01521 DSC01524 DSC01541 DSC01560 DSC01566