Jesteś tutaj:

Międzynarodowy Dzień Książki

pobraneMiędzynarodowy Dzień Książki dla dzieci jest obchodzony od 1967 roku, zawsze drugiego dnia kwietnia-w rocznicę urodzin wielkiego duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. My obchodziliśmy je dzień później 3 kwietnia. Święto powstało, aby promować dobrą literaturę i ilustrację dziecięcą. Co roku gospodarzem dnia książki dla dzieci jest inny kraj. W tym roku zaszczytu tego doznały Zjednoczone Emiraty Arabskie. Kraj - gospodarz ma za zadanie zaprojektować plakat z mottem i rozpropagować go na całym świecie. Dzieci z naszego przedszkola miały okazję ten plakat oglądać. Brały też udział w szeregu zabaw i zajęć związanych z najsłynniejszymi postaciami z bajek, spacerowały z Czerwonym Kapturkiem, przebierały groch z Kopciuszkiem, tańczyły z brzydkim kaczątkiem, jadły pierniki z Jasiem i Małgosią, łowiły złote rybki spełniające życzenia. Dzień upłynął nam pod hasłem "Książki to nasi najlepsi przyjaciele. Nie wyśmiewają lecz nauczą wiele."

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Książki

Zajączek w Wałyczu

P1060969Najmilszym dla dzieci elementem Świąt Wielkanocnych jest bez wątpienia przybycie zająca. Również w naszym przedszkolu też miły gość zapowiedział swoją wizytę na drugi dzień kwietnia. Od rana dzieci głośno śpiewały ulubioną piosenkę zająca pt. "Zając Poziomka". Wystawiły piękne udekorowane koszyki do ogrodu przedszkolnego z nadzieją otrzymania łakoci. By umilić sobie oczekiwanie dzieci wzięły udział w rozmowie dotyczącej tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą, namalowały wspólną pisankę farbami, wykonały zajączka ze skarpetki oraz farbowały jaja na tęczowe kolory. Pod koniec pobytu w przedszkolu  uciesze wszystkich maluchy odkryły, że koszyczki w ogródku wypełniły się upominkami. Radości i okrzyków nie było końca!!!

Czytaj więcej: Zajączek w Wałyczu

Wiosna w Wałyczu

P1060932Obchody związane z przybyciem wiosny zaczęły się w naszym przedszkolu od zorganizowania "przedszkolnego ogródka". Dzieci miały okazję pobawić się w małych ogrodników i zasadzić kilka roślinek: fasolę, groch, cukinię, sałatę, rzodkiewkę, szczypiorek oraz obowiązkowo rzeżuchę. Dbając o nie każdego dnia obserwowały ich wzrost. Czekanie na wiosnę nie mogło odbyć się bez przygotowania gaików, które dzieci zabrały na uroczystość powitania wiosny. Wraz z przedszkolakami z Jarantowic i Zielenia maluchy miały okazję wziąć udział w zabawach tanecznych i ruchowych przy dźwiękach muzyki popularnej i klasycznej. Rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki oraz biesiadowały przy stole pełnym łakoci.

Czytaj więcej: Wiosna w Wałyczu