Jesteś tutaj:

„KOLOROWY BAL PROMYCZKOWY”

DSC00620Dnia 13.02.2015 roku odbył się bal karnawałowy w gminie Dębowa Łąka, który został nazwany „Kolorowy bal promyczkowy”. Uczestniczyły w nim dzieci z trzech punktów przedszkolnych: Dębowej Łąki, Łobdowa i Wielkich Radowiskch. Bal rozpoczął się od powitania wszystkich gości, a mianowicie: Wójta Gminy Dębowa Łąka Stanisława Szarowskiego, Panią kierownik Projektu „Promyczek” Elżbietę Wojas, Panią asystent gminy Dębowa Łąka Bogumiłę Frankiewicz, Panią metodyk Justynę Łuczak oraz Panią pedagog Annę Żubkowską.

Motywem przewodnim balu karnawałowego były trzy podstawowe kolory: żółty, niebieski i czerwony. Dlatego też każdy punkt przedszkolny prezentował jeden z wybranych kolorów: Dębowa Łąka – żółte słoneczka, Łobdowo – niebieskie chmurki, Wielkie Radowiska – czerwone serduszka. Następnie zostały przeprowadzone dwie zabawy integracyjne, kolejno zabawy wspólne do muzyki, m. in.: „Zabawa ukryte skarby”, „Zabawa znajdź swój kolor”. Następnie zostały przeprowadzone zorganizowane zabawy ruchowe takie jak: „Krasnoludek”, „Grozik”, „Zimowa poleczka”, Tańczące nutki” i wiele innych. Podczas całej imprezy dzieci mogły skorzystać z poczęstunku w postaci słodyczy, a wspólne zabawy były przeplatane swobodnymi tańcami. Na koniec balu został ogłoszony konkurs na króla i królową balu z każdego punktu przedszkolnego. Z tej okazji zostały wręczone korony, dyplomy oraz słodki upominek. Do tego zadania zostało powołane na początku balu jury. Cały bal karnawałowy przebiegł pomyślnie, dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach i tańcach. Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków była możliwość przebrania się w dowolny strój, które to były bardzo różnorodne.

DSC00635 DSC00633 DSC00599 DSC00568 DSC00570 DSC00571